Prečo počúvam a čítam Božie slovo

počúvať Božie slovo a uskutočňovať ho. Toto je kresťanský život, nič viac.
Sv. Písmo je pre mňa príbehom, ktorý rozpráva Boh. Chcem sa v ňom nájsť aj ja, lebo jedine jeho príbeh trvá naveky. Začína nádherne, potom sa síce veci na dlho pokazia, ale nakoniec sa všetko končí happyendom.
Čítať a počuť: Niekedy je to veľký rozdiel. Ale aj pri čítaní, aj pri počúvaní sa deje podobné: Často to ide okolo mňa, hoci sa snažím vnímať, často to ide do mňa tak pokojne, ako infúzia dobra, pravdy a krásy... a niekedy, to sú skôr zriedkavé okamihy, nastane "aha" efekt, keď je to naozaj také Božie prekvapenie! Stará múdrosť učí, že bez sústavného každodenného prežúvania nie je prakticky možné zažiť tieto výnimočné okamihy dotykov zhora. Aj preto Písmo čítam a počúvam: Niekedy smädný a lačný a zmätený, niekedy (zdanlivo) nasýtený a spokojný, ale vždy s dôverou, pokorou, úctou a láskou.
Sväté Písmo čítam, aby som spoznal skutočný ZMYSEL ŽIVOTA a cestu smerujúcu k NEMU
Tak si vravím, čo by sa stalo, keby sme so Svätým Písmom zaobchádzali ako s mobilom…Čo keby sme ho stále nosili so sebou vo vrecku? Čo keby sme sa preň vrátili, keby sme ho zabudli doma? Čo keby sme v ňom párkrát denne zalistovali? Čo keby sme cez neho prijímali textové správy? Čo keby sme s ním zaobchádzali tak, ako keby sme sa bez neho nezaobišli? Čo keby sme ho kúpili deťom ako darček? Čo keby sme ho používali na cestách? Čo keby sme ho používali v stave núdze? A, ešte posledné...

Stránky